44 wyświetleń | 7 maja 2024 | Aktualności | Mniej niż 2 minuty czytania
W ramach ,,Książkowego NIEKALENDARZA” rozpoczęliśmy ,,MAJ okazji do świętowania”.
W maju czekają na naszych czytelników kolejne wyzwania i nowe, wiosenne spotkania w ramach lekcji bibliotecznych.
Na naszych lekcjach bibliotecznych będziemy mówić o zaletach czytania książek. Odpowiemy na pytanie dlaczego warto czytać książki? Będziemy też oczywiście wspólnie czytać .
Wspólnie z naszymi czytelnikami będziemy celebrować Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, przypadający 8 maja oraz Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Będą spotkania autorskie, warsztaty i niespodzianki dla najmłodszych Czytelników.
Jesteście ciekawi, jakie wyzwania i aktywności przyniesie MAJ?
Maj okazji do świętowania:
1. W maju mija 20 lat członkowstwa Polski w Unii Europejskiej. Przeczytaj książkę, której akcja rozgrywa się w wybranym kraju UE.
2. Między 8 a 15 maja weź udział w obchodach Tygodnia Bibliotek w Twojej szkole lub miejscowości i złóż bibliotekarzom życzenia z okazji ich święta!
3. Gdy wiosna w pełni, księgarnie kwitną nowościami. Sprawdź na stronach swoich ulubionych autorów i wydawnictw, co nowego szykują!
Prawda, że nasze majowe wyzwania są pełne czytelniczych atrakcji? 😉
Nadal, by zachęcić dzieci do codziennego czytania, kontynuujemy wyzwanie z czytelniczą kartą na pieczątki. Zachęcamy wszystkich czytelników, w każdym wieku do wzięcia udziału w wyzwaniu dotyczącym czytania. Czytaj codziennie przez co najmniej 7 minut.
W naszej Bibliotece czekają na czytelników materiały w ramach akcji Książkowy NIEKALENDARZ:
-Karty ,,Książkowe BINGO”,
-Karty na pieczątki – ,,Książka – stosuj codziennie”,
– zadania czytelnicze na każdy miesiąc.
Na aktywnych czytelników czekają dyplomy ,, Czy lubię czytać? BINGO!”, ,,Czytam codziennie” , niespodzianki książkowe oraz gadżety promujące naszą Bibliotekę.
Za realizację ,,Książkowego NIEKALENDARZA” odpowiada Kolektyw @Mamy Projekt, a ilustracje i oprawę graficzną wykonał Tomasz Kaczkowski . Kampania jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Książki, Biblioteka Narodowa, Narodowe Centrum Kultury