Witamy na naszej stronie internetowej

Biblioteki Samorządowej Gminy Tokarnia

,,Książkowy NIEKALENDARZ”- 2024


64 wyświetleń | 13 stycznia 2024 | Aktualności | Mniej niż 2 minuty czytania


Nasza Biblioteka po raz kolejny włączyła się w akcję czytelniczą NPRCz 2.0 – Książkowy NIEKALENDARZ z wyzwaniami czytelniczymi na każdy miesiąc.

Wyzwanie czytelnicze na każdy miesiąc, to świetna inspiracja do nowych czytelniczych przygód! Będziemy publikować 12 Kart- na każdy miesiąc inne  3 zadania, które zachęcą do odwiedzenia naszej Biblioteki i sięgnięcia po książkę.

Wyzwania czytelnicze to inspiracje, aktywności z książką, najważniejsze literackie rocznice.

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich miłośników książek. Zapraszamy też grupy przedszkolne i klasy szkolne.

Dodatkowo, aby zachęcić młodych czytelników do codziennego czytania, wśród przygotowanych materiałów  zaproponujemy także kartę “Książkowe Bingo”, jesteście ciekawi co to takiego? Szczegóły w naszej bibliotece.

Nadal, by zachęcić dzieci   do codziennego czytania, kontynuujemy wyzwanie z  czytelniczą kartą na pieczątki. Zachęcamy wszystkich czytelników, w każdym wieku do wzięcia udziału w wyzwaniu dotyczącym czytania. Czytaj codziennie przez co najmniej siedem minut.

W naszej Bibliotece czekają na czytelników materiały w ramach akcji Książkowy NIEKALENDARZ:

-Karty ,,Książkowe BINGO”,

-Karty na pieczątki – ,,Książka – stosuj codziennie”,

– zadania czytelnicze na każdy miesiąc.

Na aktywnych czytelników czekają dyplomy ,, Czy lubię czytać? BINGO!”, ,,Czytam codziennie” ,  niespodzianki książkowe oraz gadżety promujące naszą Bibliotekę. 

Za realizację ,,Książkowego NIEKALENDARZA” odpowiada Kolektyw @Mamy Projekt, a ilustracje i oprawę graficzną wykonał Tomasz Kaczkowski . Kampania jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Książki, Biblioteka Narodowa, Narodowe Centrum Kultury

NPRCz 2.0

Gmina Tokarnia

Przeczytałeś? Udostępnij!

Najnowsze aktualności


Prezent od Wydawnictwa INEDITA.
Wakacyjna niespodzianka…
Darmowe kody do Aplikacji Empik Go i Platformy Legimi.WYSZUKAJ:

BIBLIOTEKA CZYNNA:

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 17:00
Sobota: 9:00 – 12:00

KONTAKT Z NAMI

tel.: 12 274 70 09
e-mail: bibliotekabs@gmail.com