,,Książkowy NIEKALENDARZ”- 2024

64 wyświetleń | 13 stycznia 2024 | Aktualności | Mniej niż 2 minuty czytania

Nasza Biblioteka po raz kolejny włączyła się w akcję czytelniczą NPRCz 2.0 – Książkowy NIEKALENDARZ z wyzwaniami czytelniczymi na każdy miesiąc.

Wyzwanie czytelnicze na każdy miesiąc, to świetna inspiracja do nowych czytelniczych przygód! Będziemy publikować 12 Kart- na każdy miesiąc inne  3 zadania, które zachęcą do odwiedzenia naszej Biblioteki i sięgnięcia po książkę.

Wyzwania czytelnicze to inspiracje, aktywności z książką, najważniejsze literackie rocznice.

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich miłośników książek. Zapraszamy też grupy przedszkolne i klasy szkolne.

Dodatkowo, aby zachęcić młodych czytelników do codziennego czytania, wśród przygotowanych materiałów  zaproponujemy także kartę “Książkowe Bingo”, jesteście ciekawi co to takiego? Szczegóły w naszej bibliotece.

Nadal, by zachęcić dzieci   do codziennego czytania, kontynuujemy wyzwanie z  czytelniczą kartą na pieczątki. Zachęcamy wszystkich czytelników, w każdym wieku do wzięcia udziału w wyzwaniu dotyczącym czytania. Czytaj codziennie przez co najmniej siedem minut.

W naszej Bibliotece czekają na czytelników materiały w ramach akcji Książkowy NIEKALENDARZ:

-Karty ,,Książkowe BINGO”,

-Karty na pieczątki – ,,Książka – stosuj codziennie”,

– zadania czytelnicze na każdy miesiąc.

Na aktywnych czytelników czekają dyplomy ,, Czy lubię czytać? BINGO!”, ,,Czytam codziennie” ,  niespodzianki książkowe oraz gadżety promujące naszą Bibliotekę.

Za realizację ,,Książkowego NIEKALENDARZA” odpowiada Kolektyw @Mamy Projekt, a ilustracje i oprawę graficzną wykonał Tomasz Kaczkowski . Kampania jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Książki, Biblioteka Narodowa, Narodowe Centrum Kultury

NPRCz 2.0

Gmina Tokarnia