Witamy na naszej stronie internetowej

Biblioteki Samorządowej Gminy Tokarnia

,,Moja , Twoja, Nasza – Biblioteka!”- Tydzień Bibliotek trwa.


31 wyświetleń | 11 maja 2023 | Aktualności | Mniej niż 2 minuty czytania


W naszej Bibliotece trwa Tydzień Bibliotek, który wykorzystujemy do promocji czytelnictwa wśród  najmłodszych. Tym razem gościliśmy dzieci z Samorządowego Przedszkola w Tokarni.  Była to pierwsza grupowa wizyta ,,żabek” w naszej Bibliotece. Oprócz zwiedzania biblioteki i lekcji bibliotecznej, wykorzystaliśmy nasze spotkanie do promocji Programu Mała książka- wielki człowiek.

Tegoroczna edycja skierowana jest do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym, co ważne również tych, które brały udział w poprzedniej edycji. Mamy także wyprawki czytelnicze dla dzieci w języku ukraińskim.

W tym roku w skład Wyprawki Czytelniczej wchodzi ,,Krasnal w Krzywej Czapce”, wyjątkowa książka, która powstała specjalnie na potrzeby tegorocznej odsłony kampanii ,,Mała książka- wielki człowiek”.

Autorem tej niezwykłej, pełnej przygód opowieści jest Pan Wojciech Widłak. Książka dodatkowo wzbogacona jest o piękne ilustracje autorstwa Pani Aleksandry Krzanowskiej.

Również na rodziców czeka mała niespodzianka. Broszura ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”, która podpowie rodzicom jak rozbudzić  w dziecku pasję do czytania.

Nasze ,,Żabki” w przeważającej większości są już dumnymi posiadaczami Wyprawki Czytelniczej  ,,Krasnal w Krzywej Czapce”.

Bardzo się cieszymy, że dzieci z naszej gminy tak licznie biorą udział w programach czytelniczych. Podziękowania należą się w szczególności rodzicom i pedagogom, którzy podsycają w dzieciakach miłość do książek.

Przeczytałeś? Udostępnij!

Najnowsze aktualności


Prezent od Wydawnictwa INEDITA.
Wakacyjna niespodzianka…
Darmowe kody do Aplikacji Empik Go i Platformy Legimi.WYSZUKAJ:

BIBLIOTEKA CZYNNA:

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 17:00
Sobota: 9:00 – 12:00

KONTAKT Z NAMI

tel.: 12 274 70 09
e-mail: bibliotekabs@gmail.com