Witamy na naszej stronie internetowej

Biblioteki Samorządowej Gminy Tokarnia

Eko Kwiecień dobiega końca.


32 wyświetleń | 26 kwietnia 2023 | Aktualności | Mniej niż 1 minuta czytania


Kończymy kolejny miesiąc Akcji Czytelniczej ,,Książkowy NIEKALENDARZ”.

Eko kwiecień dobiega końca, a wraz z nim ,,zielone lekcje biblioteczne” oraz warsztaty, które przeprowadzili z dziećmi Pracownicy Urzędu Gminy.

Warto pamiętać, że niezwykle istotne jest rozpoczęcie edukacji ekologicznej jak najwcześniej. Podczas naszych spotkań dzieci zadawały dużo pytań, formułowały samodzielne wnioski. Dzięki zajęciom przedszkolnym miały już szeroką wiedzę na temat zagrożeń jakie dla środowiska niesie przemysł i bezmyślne traktowanie zasobów natury.

Ostatnią grupą, która odwiedziła naszą Bibliotekę podczas Eko kwietnia były dzieci z Samorządowego Przedszkola w Tokarni, pod opieką Pani Edyty i Pani Barbary. Zajączki dowiedziały się co mogą zrobić, aby chronić środowisko. Jak prawidłowo segregować śmieci i odpady. Co to jest recykling.

Dzieci wykazały się niebywałymi zdolnościami ogrodniczymi. Już wkrótce dowiemy się jak miewają się zasadzone przez dzieci nasiona i cebulki.

Zajączki z pomocą Pań wychowawczyń konsekwentnie realizują wyzwanie związane z codziennym czytaniem przez co najmniej 7 minut.

Przed nami kolejny równie piękny, wiosenny miesiąc. Ciekawe jakie wyzwania, święta i niespodzianki przyniesie majowa karta NIEKALENDARZA?   

Przeczytałeś? Udostępnij!

Najnowsze aktualności


CZERWIEC letniej magii , kolejna kartka z ,,Książkowego NIEKALENDARZA”  
Uwaga- świąteczna zmiana organizacji pracy!
Klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Marusarza w Tokarni nr 2 z wizytą w BIBLIOTECE.WYSZUKAJ:

BIBLIOTEKA CZYNNA:

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 17:00
Sobota: 9:00 – 12:00

KONTAKT Z NAMI

tel.: 12 274 70 09
e-mail: bibliotekabs@gmail.com