Witamy na naszej stronie internetowej

Biblioteki Samorządowej Gminy Tokarnia

,,Książkowy NIEKALENDARZ”- Eko Kwiecień


46 wyświetleń | 21 kwietnia 2023 | Aktualności | Mniej niż 2 minuty czytania


W ramach Akcji czytelniczej Książkowy NIEKALENDARZ, która trwa w naszej Bibliotece na kwietniowych zajęciach gościliśmy grupę ,,Słoneczek” wraz z Panią Martą i Panią Anią.

Słoneczka konsekwentnie realizują wyzwania jakie stawia przed nimi nasz Książkowy NIEKALENDARZ.

W kwietniu przypada zarówno Dzień Ziemi, jak i Światowy Dzień Książki.

Na  lekcji bibliotecznej mówiliśmy o tym, jak możemy dbać o planetę, której jesteśmy nieodłączną częścią.  Było ekologicznie, zielono i zdrowo.

Naszymi gośćmi byli pracownicy Urzędu Gminy z referatu zajmującego się ochroną środowiska.

Pani Karolina, Pan Dominik oraz Pan Jarek opowiedzieli dzieciakom o swojej pracy. Rozmawiali  o tym, co to znaczy żyć w zgodzie z naturą, co możemy zmienić w swoim gospodarstwie domowym, aby nie zaszkodzić przyrodzie na drugim końcu świata.

Dzieci poznały gminny system segregacji śmieci.  Dodatkowo dzieci otrzymały kolorowe ulotki o segregacji śmieci, które  mogły zabrać do domu. Część teoretyczną zakończył quiz, w którym dzieci samodzielnie dokonywały decyzji, segregując odpady do właściwych pojemników.  Pracownicy Referatu Ochrony Środowiska starali się zachęcić dzieci do dbania o porządek i czystość nie tylko we własnym domu czy posesji ale również w drodze do przedszkola, na wiosennym spacerze w lesie czy nad rzekę.

Pracownicy Urzędu Gminy podarowali naszym Słoneczkom wspaniały prezent. Sadzonki jodły, które dzieci mogą posadzić wraz z rodzicami, podlewać je i pielęgnować.

 Pani Ewa przygotowała dla dzieciaków zieloną niespodziankę. Przy wykorzystaniu pojemników, które zwykle trafiają do kosza, dzieci pod kierunkiem Pani Ewy stworzyły domowy, parapetowy, zielony ogródek. Na majowych spotkaniach w bibliotece sprawdzimy jak dzieciaki poradziły sobie z tym ogrodniczym zadaniem.

Zajęcia zakończyliśmy poznając ciekawe lektury o tematyce ekologicznej.

Przeczytałeś? Udostępnij!

Najnowsze aktualności


Prezent od Wydawnictwa INEDITA.
Wakacyjna niespodzianka…
Darmowe kody do Aplikacji Empik Go i Platformy Legimi.WYSZUKAJ:

BIBLIOTEKA CZYNNA:

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 17:00
Sobota: 9:00 – 12:00

KONTAKT Z NAMI

tel.: 12 274 70 09
e-mail: bibliotekabs@gmail.com