Witamy na naszej stronie internetowej

Biblioteki Samorządowej Gminy Tokarnia

Dzień Książki dla Dzieci w Samorządowym Przedszkolu w Tokarni.


61 wyświetleń | 4 kwietnia 2023 | Aktualności | Mniej niż 2 minuty czytania


Dzisiejsze spotkanie w Samorządowym Przedszkolu w Tokarni z okazji Dnia Książki dla Dzieci było bardzo radosne i pouczające. Uroczystego otwarcia dzisiejszego święta dokonał Pan Wójt  Marek Kluska

Pan Wójt kolejny raz udowodnił, że bardzo szybko nawiązuje z dzieciakami nić porozumienia, wystarczyła tylko chwilka, by dzieciaki nazywały go ,,wujkiem”.

Aktorzy z  Teatr Maska z Krakowa przenieśli nas w świat literackiej fantazji.  Bohaterem spektaklu ,,Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości?”  był  kochający książki – Skrzat.  Biedronek Donek, który nie lubił czytać i nigdy nie był w bibliotece oraz Sowa, która aby stać się ,,symbolem mądrości” posunęła się do złodziejstwa.

 Jesteście ciekawi czy Biedronek zrozumiał moc jaką daje czytanie książek? Czy Sowa przekonała się, że nie trzeba kraść książek, żeby je przeczytać? Czy żyjący w książkowym świecie Skrzat zrozumiał, że również prawdziwy świat wart jest uwagi? 

Dzieci były tego bardzo ciekawe i myślę, że doskonale zapamiętają, że wiedzy przydatnej w życiu nie warto szukać  przy konsoli tylko w Bibliotece.   

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Marii Pieron oraz wszystkim pracownikom dzięki, którym mogliśmy wspólnie obchodzić Dzień Książki dla Dzieci.

Przeczytałeś? Udostępnij!

Najnowsze aktualności


CZERWIEC letniej magii , kolejna kartka z ,,Książkowego NIEKALENDARZA”  
Uwaga- świąteczna zmiana organizacji pracy!
Klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Marusarza w Tokarni nr 2 z wizytą w BIBLIOTECE.WYSZUKAJ:

BIBLIOTEKA CZYNNA:

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 17:00
Sobota: 9:00 – 12:00

KONTAKT Z NAMI

tel.: 12 274 70 09
e-mail: bibliotekabs@gmail.com