Witamy na naszej stronie internetowej

Biblioteki Samorządowej Gminy Tokarnia

,,Mała książka- wielki człowiek” w Tokarni


21 wyświetleń | 24 lutego 2023 | Aktualności | Mniej niż 2 minuty czytania


W ramach naszego romantycznego spotkania z dzieciakami z Samorządowego Przedszkola w Tokarni odbyła się również promocja najnowszej odsłony kampanii Instytutu Książki- ,,Mała książka- wielki człowiek”.

Tegoroczna edycja skierowana jest do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym, co ważne również tych, które brały udział w poprzedniej edycji. Mamy także wyprawki czytelnicze dla dzieci w języku ukraińskim.

W tym roku w skład Wyprawki Czytelniczej wchodzi ,,Krasnal w Krzywej Czapce”, wyjątkowa książka, która powstała specjalnie na potrzeby tegorocznej odsłony kampanii ,,Mała książka- wielki człowiek”.

Autorem tej niezwykłej, pełnej przygód opowieści jest Pan Wojciech Widłak. Książka dodatkowo wzbogacona jest o piękne ilustracje autorstwa Pani Aleksandry Krzanowskiej.

Również na rodziców czeka mała niespodzianka. Broszura ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”, która podpowie rodzicom jak rozbudzić  w dziecku pasję do czytania.

Nasze ,,Słoneczka” w przeważającej większości są już dumnymi posiadaczami Wyprawki Czytelniczej  ,,Krasnal w Krzywej Czapce”.

Bardzo się cieszymy, że dzieci z naszej gminy tak licznie biorą udział w programach czytelniczych. Podziękowania należą się w szczególności rodzicom .

 ,,Słoneczka” dostały od nas zadanie domowe, zakładki – kolorowanki z przygodami Krasnala w Krzywej Czapce. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli pochwalić się efektami pracy naszych kreatywnych przedszkolaków!

,,Książka jest pięknym mostem między światem rzeczywistym a literaturą. Żeby dziecko odkryło, jakie bogactwo kryje się w słowie pisanym, potrzebuje dorosłego – towarzysza, który pomoże mu odkryć ten niezmierzony, arcyciekawy i jedyny w swoim rodzaju świat wyobraźni. Potrzebuje Ciebie!,, – Małgorzata Swędrowska, ,,Jak zainteresować najmłodszych czytaniem literatury?”

Przeczytałeś? Udostępnij!

Najnowsze aktualności


CZERWIEC letniej magii , kolejna kartka z ,,Książkowego NIEKALENDARZA”  
Uwaga- świąteczna zmiana organizacji pracy!
Klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Marusarza w Tokarni nr 2 z wizytą w BIBLIOTECE.WYSZUKAJ:

BIBLIOTEKA CZYNNA:

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 17:00
Sobota: 9:00 – 12:00

KONTAKT Z NAMI

tel.: 12 274 70 09
e-mail: bibliotekabs@gmail.com