Witamy na naszej stronie internetowej

Biblioteki Samorządowej Gminy Tokarnia

Realizacja słuchowiska ,,Nieproszony gość”.


40 wyświetleń | 13 września 2022 | Aktualności | Mniej niż 2 minuty czytania


Celem Projektu ,,Kliszczacka gimnastyka języka- spotkanie z legendą kliszczacką” było m.in. wykorzystanie metody pracy warsztatowej do rozbudzenia w młodzieży zainteresowań literackich i aktorskich, pokazanie nowych możliwości aktywności przy wykorzystaniu współpracy i wolontariatu w lokalnej organizacji pozarządowej.

Młodzież potrzebuje stymulacji do realizacji swoich pasji i zainteresowań. Planując działania projektowe szukałyśmy takiej formy aktywności dla młodzieży, która będzie dla nich atrakcyjna w swojej formie i spowoduje, że ,,zalogują się” w lokalnej społeczności.

Nasza młodzież była bardzo zdyscyplinowana, w sobotę, w wolny od zajęć dydaktyczny dzień, przeznaczony tak naprawdę na odpoczynek, wszyscy, w komplecie stawili się na nagranie słuchowiska. Miło było patrzeć na ich uśmiechnięte twarze.  Szóstoklasiści spędzili czas aktywnie, poznali nowe formy pracy i świetnie się bawili w swoim towarzystwie!

Nagranie słuchowiska z młodzieżą poprowadził autor scenariusza Pan Leszek Zduń.

Projekt Biblioteki Samorządowej Gminy Tokarnia ,,Kliszczacka gimnastyka języka – spotkanie z legendą kliszczacką”  realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji NPRCz 2.0. na lata 2021-2025 w ramach Projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach – ,,BIBLIOTEKA BLIŻEJ”.

Honorowym Patronem  Projektu jest Wójt Gminy Tokarnia Pan Marek Kluska.

Już wkrótce (czwartek, 15 września 2022r., godzina 19:00) na falach Radia Ain Karim w audycji autorstwa Pana Mariana Cieślika ,,MK Magazyn Kulturalny” będziemy mieć możliwość wysłuchania słuchowiska ,,Nieproszony gość”, które pod kierunkiem Pana Zdunia Przygotowała kl. VI ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Piotra.

Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach,

Szkoła Podstawowa im. Ojca Piotra Palucha w Skomielnej Czarnej,

Radio Ain Karim Skomielna Czarna,

Autorem zdjęć jest Pan Sylwester Jamrozik Studio Foto-Video CLIP

Przeczytałeś? Udostępnij!

Najnowsze aktualności


CZERWIEC letniej magii , kolejna kartka z ,,Książkowego NIEKALENDARZA”  
Uwaga- świąteczna zmiana organizacji pracy!
Klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Marusarza w Tokarni nr 2 z wizytą w BIBLIOTECE.WYSZUKAJ:

BIBLIOTEKA CZYNNA:

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 17:00
Sobota: 9:00 – 12:00

KONTAKT Z NAMI

tel.: 12 274 70 09
e-mail: bibliotekabs@gmail.com