Witamy na naszej stronie internetowej

Biblioteki Samorządowej Gminy Tokarnia

Warsztaty aktorsko- literackie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Piotra Palucha w Skomielnej Czarnej.


35 wyświetleń | 12 września 2022 | Aktualności | Mniej niż 2 minuty czytania


Jednym z działań przewidzianych do realizacji w ramach Projektu ,,Kliszczacka gimnastyka języka- spotkanie z legendą kliszczacką” były warsztaty aktorsko-literackie, które przeprowadził z młodzieżą, w naszej bibliotece  Pan Leszek Zduń.

Pan Leszek Zduń jest autorem scenariusza słuchowiska radiowego ,,Nieproszony gość”, które powstało na podstawie legend kliszczackich: ,,Psoty topielca” i ,,Przez dziurkę od klucza”. W ramach pracy warsztatowej młodzież pod kierunkiem Pana Zdunia miała za zadanie przygotować się do nagrania finalnego produktu w postaci słuchowiska radiowego.

Już wkrótce (czwartek, 15 września 2022r., godzina 19:00) na falach Radia Ain Karim w audycji autorstwa Pana Mariana Cieślika ,,MK Magazyn Kulturalny” będziemy mieć możliwość wysłuchania słuchowiska ,,Nieproszony gość”, które pod kierunkiem Pana Zdunia Przygotowała kl. VI ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Piotra Palucha w Skomielnej Czaranej.

Zapraszamy wszystkich rodziców, utalentowanej młodzieży, czytelników i sympatyków naszej biblioteki do wysłuchania audycji.  

Kierujemy również serdeczne podziękowania do Pani Dyrektor Ewy Lis i gratulujemy tak zdolnych i ciekawych świata wychowanków!!

Projekt Biblioteki Samorządowej Gminy Tokarnia ,,Kliszczacka gimnastyka języka – spotkanie z legendą kliszczacką”  realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji NPRCz 2.0. na lata 2021-2025 w ramach Projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach – ,,BIBLIOTEKA BLIŻEJ”

Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach,

Szkoła Podstawowa im. Ojca Piotra Palucha w Skomielnej Czarnej,

Radio Ain Karim Skomielna Czarna,

Myślenice Itv Telewizja Internetowa – Region Południe,

Autorem zdjęć jest Pan Sylwester Jamrozik Studio Foto-Video CLIP

Przeczytałeś? Udostępnij!

Najnowsze aktualności


CZERWIEC letniej magii , kolejna kartka z ,,Książkowego NIEKALENDARZA”  
Uwaga- świąteczna zmiana organizacji pracy!
Klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Marusarza w Tokarni nr 2 z wizytą w BIBLIOTECE.WYSZUKAJ:

BIBLIOTEKA CZYNNA:

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 17:00
Sobota: 9:00 – 12:00

KONTAKT Z NAMI

tel.: 12 274 70 09
e-mail: bibliotekabs@gmail.com