Witamy na naszej stronie internetowej

Biblioteki Samorządowej Gminy Tokarnia

,,Biblioteka – świat w jednym miejscu” Tydzień Bibliotek w Tokarni.


15 wyświetleń | 11 maja 2022 | Aktualności | Mniej niż 2 minuty czytania


W dzisiejszych zajęciach wzięli udział pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tokarni.

🍀Naszym gościem specjalnym był Pan Wójt Gminy Tokarnia Marek Kluska

Tematem lekcji bibliotecznej było bezpieczeństwo w przestrzeni publicznej. Pan Wójt przybliżył dzieciom pojęcie zarządzania kryzysowego, podkreślił znaczenie służb mundurowych, takich jak Policja, Straż Pożarna. Pan Wójt bardzo ciekawie opowiadał o swoich doświadczeniach zawodowych. Zapytaliśmy również Wójta o jego wspomnienia z dzieciństwa, pierwsze książki, odwiedziny w bibliotece.

📖Pan Wójt w rozmowie z dziećmi podkreślił jak ważna jest rola książki w życiu młodych ludzi, zachęcił wszystkich do czytania i odwiedzania biblioteki. Dzieci otrzymały od Pana Wójta pamiątkowy prezent w postaci pięknych baśni🎁📗📚

W dalszej części lekcji bibliotecznej pierwszoklasiści z uwagą obejrzeli prezentację multimedialną, wysłuchali wierszy i opowiadań. 📚Lekcję podsumował quiz. 📚Dzieci miały możliwość zwiedzenia całej biblioteki. Pani Ewa opowiedziała dzieciom, na czym polega praca w bibliotece, zademonstrowała jak zakłada się kartę czytelnika i korzysta z katalogu.

🍭Dzisiejsze spotkanie zakończyliśmy wspólną fotografią i słodkościami.

Zobaczyć roziskrzone spojrzenia i zaróżowione policzki, usłyszeć kaskadę pytań zadawanych przez dzieci to dla nas, bibliotekarzy największa nagroda i nadzieja, że rośnie nam pokolenie ciekawych świata czytelników🥰 Dziękujemy dyrekcji @Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia oraz Pani wychowawczyni Marzenie Hobot za wiosenne odwiedziny w naszej Bibliotece. W imieniu własnym i dzieciaków dziękujemy Panu Wójtowi za dzisiejsze sympatyczne spotkanie.

Przeczytałeś? Udostępnij!

Najnowsze aktualności


Prezent od Wydawnictwa INEDITA.
Wakacyjna niespodzianka…
Darmowe kody do Aplikacji Empik Go i Platformy Legimi.WYSZUKAJ:

BIBLIOTEKA CZYNNA:

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 17:00
Sobota: 9:00 – 12:00

KONTAKT Z NAMI

tel.: 12 274 70 09
e-mail: bibliotekabs@gmail.com