Witamy na naszej stronie internetowej

Biblioteki Samorządowej Gminy Tokarnia

CYFROWA WYPOŻYCZALNIA PUBLIKACJI NAUKOWYCH ACADEMICA W BSG TOKARNIA


40 wyświetleń | 14 lipca 2021 | Aktualności | Mniej niż 2 minuty czytania


📚💻Od LIPCA 2021 r. Biblioteka Samorządowa Gminy Tokarnia przystąpiła do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica https://academica.edu.pl/

📚💻W czytelni naszej Biblioteki znajduje się terminal przeznaczony do korzystania z systemu ACADEMICA.

📚💻Jak czytelnik może założyć konto w Academice?Aby założyć konto w Academice należy udać się do jednej z instytucji, które przystąpiły do systemu. (np. Biblioteka Samorządowa Gminy Tokarnia ) i zgłosić się do pracownika Biblioteki, który udzieli dostępu do terminala.

📚💻Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica została uruchomiona w październiku 2014 roku. To wynik realizacji projektu Biblioteki Narodowej we współpracy z Fundacją na Rzecz Nauki Polskiej oraz Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej. Celem projektu realizowanego w latach 2010-2014 było wprowadzenie nowej jakości w systemie wypożyczeń międzybibliotecznych poprzez zastąpienie ich tradycyjnej formy polegającej na przesyłaniu pocztą egzemplarzy papierowych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Projekt finansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

📚💻W Academice udostępniane są przede wszystkim publikacje z lat 1990-2018: podręczniki akademickie, prace naukowe i popularnonaukowe, lektury na konkursy i olimpiady przedmiotowe oraz czasopisma naukowe z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z wszystkich dziedzin wiedzy. Twórcy systemu chcą w ten sposób umożliwić szerszy dostęp w szczególności do niskonakładowych książek i czasopism naukowych, jak również do publikacji naukowych niedostępnych w handlu tym instytucjom, które nie posiadają ich w swoich zasobach. Mając na celu stworzenie jednego punktu dostępu do wszystkich zbiorów cyfrowych BN, w Academice udostępniono także zasób POLONY – publikacje znajdujące się w domenie publicznej oraz udostępnione na wolnych lub udzielonych BN licencjach.

📚💻Przed wizytą w naszej Bibliotece zachęcamy do zapoznania się z funkcjonalnością ACADEMICA, która została szczegółowo opisane w podręczniku administratora oraz w podręczniku czytelnika . Uzupełnieniem podręczników są filmy instruktażowe dostępne pod tym adresem : https://academica.edu.pl/

Przeczytałeś? Udostępnij!

Najnowsze aktualności


Prezent od Wydawnictwa INEDITA.
Wakacyjna niespodzianka…
Darmowe kody do Aplikacji Empik Go i Platformy Legimi.WYSZUKAJ:

BIBLIOTEKA CZYNNA:

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 17:00
Sobota: 9:00 – 12:00

KONTAKT Z NAMI

tel.: 12 274 70 09
e-mail: bibliotekabs@gmail.com