1 sierpnia przypada Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

9 wyświetleń | 1 sierpnia 2020 | Aktualności | Mniej niż 1 minuta czytania

Z tej okazji chcemy polecić dwie książki. Pierwsza z nich to: ,,Nie umieraj do jutra”, Wacław Gluth-Nowowiejski, Wydawnictwo Marginesy, 2019. Autorem książki jest jeden z warszawskich Robinsonów, dowódca zgrupowania ,,Żmija” na Żoliborzu. Wacław Gluth- Nowowiejski w dziesięciu opowiadaniach, które znajdziecie w książce kreśli portret powstańców. Wspomnienia pozwalają zrozumień co działo się pod gruzami warszawskich murów po upadku powstania. Życie w ciągłym lęku, niepewności, głodzie z sączącymi się ranami. Po lekturze tej książki pojęcie ,,warszawskich Robinsonów” oraz ,,Rzeczpospolitej Gruzów” nabiera szczególnej mocy.