Carlos Ruiz Zafón

8 wyświetleń | 19 czerwca 2020 | Aktualności | Mniej niż 1 minuta czytania

19 czerwca 2020 roku po ciężkiej chorobie, w wieku 55 lat zmarł hiszpański pisarz, autor światowych bestsellerów Carlos Ruiz Zafón. Pierwsze powieści z cyklu ,,Trylogia mgły” skierowane były do młodzieży. Największą popularność na całym świecie Zafón zyskał dzięki wydanej w 2001 roku powieści La sombra del Viento – ,,Cień wiatru”. Powieść została przetłumaczona na ponad 45 języków, została sprzedana w ponad 15 milionach egzemplarzy. ,,Gra anioła”, ,,Więzień nieba”, ,,Labirynt duchów” to znamienite powieści, które łączą w sobie elementy kryminału i powieści historycznej. Również w naszej Bibliotece przechodziliśmy tzw. ,,Zafonmanię”. Nadszedł czas, aby odświeżyć twórczość Carlosa Ruiz Zafón. Zapraszamy do naszej Biblioteki!