Tradycje wigilijne

10 wyświetleń | 30 grudnia 2019 | Aktualności | Mniej niż 1 minuta czytania

12 grudnia 2019 roku w Bibliotece Samorządowej Gminy Tokarnia podczas świątecznej lekcji bibliotecznej gościliśmy grupę z Przedszkola Samorządowego w Tokarni wraz z Paniami wychowawczyniami: Renatą Leśniak i Klaudią Wojtasik. Spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Odbył się świąteczny quiz, wspólnie układaliśmy wigilijne menu z 12 potraw. Poruszyliśmy temat wigilijnych tradycji jak: dodatkowe nakrycie na stole wigilijnym, sianko pod obrusem, pierwsza gwiazdka i choinka. Jak zwykle podczas lekcji bibliotecznych największą radość naszym przedszkolakom sprawiła praca z książką, tym razem o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci były bardzo grzeczne, mamy nadzieję, że pod choinką znajdą wymarzone prezenty.