Spotkanie autorskie

6 wyświetleń | 30 grudnia 2019 | Aktualności | Mniej niż 1 minuta czytania

Spotkanie autorskie z pisarką i dziennikarką Barbarą Gawryluk 27 listopada 2019 r. Biblioteka Samorządowa Gminy Tokarnia podczas spotkania autorskiego będzie gościła Panią Barbarę Gawryluk – pisarkę, dziennikarkę, autorkę książek dla dzieci. Bohaterowie książek Pani Gawryluk są dobrze znani miłośnikom wspaniałych historii opartych na autentycznych wydarzeniach. Pani Barbara Gawryluk na co dzień mieszka w Krakowie. Jest absolwentką filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońs kiego. Jest autorką wielu książek dla dzieci, m.in. ,,Kaktus dobry pies”, ,,Dżok legenda o psiej wierności”, ,,Kaktus szukaj”, ,,Kaktus wierny pies”, ,,Baltic pies, który płynął na krze” wszystkich nie sposób tu wymienić. Pisarka została wyróżniona przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY za książkę ,,Dżok”. Za książkę ,,Zuzanka z pistacjowego domu” pisarka otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Barbara Gawryluk jest również tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej. Pisarka przez wiele lat pracowała jako dziennikarka w Radiu Kraków, prowadząc autorską audycję ,,Alfabet” dla dzieci i młodzieży.