Witamy na naszej stronie internetowej

Biblioteki Samorządowej Gminy Tokarnia

Ocalić od zapomnienia


8 wyświetleń | 30 grudnia 2019 | Aktualności | Mniej niż 2 minuty czytania


W cyklu #OCALIĆ ODZAPOMNIENIA Biblioteka Samorządowa Gminy Tokarnia proponuje książkę „Oświaty kaganek czyli zarys dziejów oświaty w Gminie Tokarnia” autor Marian Cieślik. Książka stanowi pełne kompendium wiedzy o placówkach oświatowych z terenu Gminy Tokarnia z uwzględnieniem rysu historycznego, położenia geograficznego, gospodarki i demografii naszej gminy. W książce znajduje się wiele archiwalnych zdjęć, autentyczne wspomnienia osób związanych ze szkolnictwem już od 190 1 roku. IV rozdział książki (szczególnie bliski dla naszej Biblioteki) w całości poświęcony jest początkom czytelnictwa, zawiera historię bibliotekarstwa na terenie naszej gminy. Książka bardzo często wykorzystywana jest w pracach uczniowskich, naukowych studentów i doktorantów z terenu naszej gminy. Jest to dotychczas jedyna pozycja książkowa, która w sposób kompleksowy traktuje o dziejach oświaty, tworzonej przez osoby z pasją. Infrastruktura jest bardzo ważną sprawą. Autor książki wielokrotnie podkreśla jednak znaczenie osób zaangażowanych w rozniecanie kaganka oświaty. Siła, determinacja, poczucie misji, młodość, zapał, energia to cechy niezbędne w latach 60 tych XX wieku do wykonywania zawodu nauczyciela w warunkach ówczesnej wsi. Zapraszamy do naszej Biblioteki.

Przeczytałeś? Udostępnij!

Najnowsze aktualności


CZERWIEC letniej magii , kolejna kartka z ,,Książkowego NIEKALENDARZA”  
Uwaga- świąteczna zmiana organizacji pracy!
Klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Marusarza w Tokarni nr 2 z wizytą w BIBLIOTECE.WYSZUKAJ:

BIBLIOTEKA CZYNNA:

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 17:00
Sobota: 9:00 – 12:00

KONTAKT Z NAMI

tel.: 12 274 70 09
e-mail: bibliotekabs@gmail.com