Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków.

33 wyświetleń | 13 czerwca 2019 | Aktualności | Mniej niż 1 minuta czytania

21 maja 2019 r. w naszej bibliotece gościliśmy 20-sto osobową grupę dzieci z Przedszkola Samorządowego w Tokarni. Dzieci odwiedziły nas pod opieką Pani Basi i Pani Renaty. Zajęcia w bibliotece związane były z Dniem Morza, który przypada 20 maja oraz z Dniem Praw Zwierząt, który obchodzimy 22 maja. Dzieci wysłuchały wierszy Jana Brzechwy o zwierzętach, obejrzały prezentację multimedialną na temat zwyczajów dzikich zwierząt. Wspólnie czytaliśmy również bajki o zwierzętach. Główną część lekcji w bibliotece stanowiło lepienie zwierząt z plasteliny. Stały element zajęć to praca z książką, dzieci oglądały książki o zwierzętach: bajki, wiersze, opowiadania o zwierzętach. W efekcie naszych zajęć powstały również gazetki związane z tematyką zwierząt.